Søndag 18. juli
Nevernesdagen Familiedag på Nevernes Havn med konserter, utstillinger, matsalg og leker og aktiviteter for barna.Dørene åpnes kl. 13.00
Konserter kl. kl. 17.00
Mat og drikke: grillet laks, rømmegrøt, koteletter, bacalao. Brus, vin, øl og kaffe
Billettpriser:
Dagarrangement: Barn kr. 20,- voksne kr. 50,-
Konserter: Barn kr. 100,- voksne kr. 150,-
Hele dagen: Barn kr 100,- voksne kr. 200,-
Barn under 10 år gratis
Ingrid Olava
Ingrid Olavas andre album har fått navnet The Guest.
Gjester er i en utsatt posisjon, overlatt til sitt vertskap, og samtidig invitert innenfor forsvarsmuren. De har ikke kontroll, men det har ikke vertskapet heller.
Kontroll er et tema som dukker opp flere steder på albumet. I ”The Passenger” er fortellerstemmen prisgitt sin egen forelskelse, lik en flypassasjerer som må stole blindt på kapteinen. I The Queen har dronningen orden på alt, men ikke på elskeren sin.
Olava fikk de første ideene til tittelsporet mens hun var på tur i Toronto. Hun gikk inn i en musikkforretning og latet som om hun skulle kjøpe et av pianoene for å slik få spilt melodien for seg selv. I låten banker gjesten på hos en som allerede er opptatt, men som likevel åpner døra på gløtt. Ikke fordi det er det letteste, men fordi det kanskje er det man vil innerst inne: Å ta kontrollen for å kunne gi den til noen andre.
Et lignende forhold har også utviklet seg mellom Olava og sangene hennes. Hun har i større grad invitert inn sine faste medmusikanter Erland Dahlen (trommer) og Jo Berger Myhre (bass) til å delta i utviklingen av låtene - ”Ingrid Olava” er i 2010 et band.
Resultatet av samarbeidet er låter der form og innhold stadig utfordrer hverandre på overraskende måter – ”The Guest” er en mørk plate hvor det kan sprudle av mollakkordene. Kontrastene er store også i lydbildet, som spenner fra sparsomt pianoakkompagnement i "Poster Child" til store,virvlende strykerboelger, som i førstesingelen "Warrior Song".
Førstealbumet "Juliet's Wishes" skaffet Olava tre Spellemann-nominasjoner, som beste nykommer, for beste laat ("Back to Love") og Årets kvinnelige artist.
I tillegg har Olava fatt stor oppmerksomhet for sine coverversjoner, både på konsert og plate. På "Juliet's Wishes" spilte hun Bob Dylans "It's Allright, Ma (I'm Only Bleeding)". Den norske coverlaaten som fikk mest oppmerksomhet i 2008 var Olavas versjon av Jokkes "Her kommer vinteren".
Opptaket, som er gjort for P3, er nå spilt av mer enn 410 000 ganger på YouTube. Olava kommer til å fortsette å tolke andres låtmateriale, men i denne omgang blir det bare på konserter.
"The Guest" er for det meste spilt inn live i Malabar Studio i Oslo, med Frode Jacobsen og Alex Kloster Jenssen som produsenter. De har fanget intensiteten og spenningene i materialet, slik det fremføres av en låtskriver som siden debuten har rukket å bli en dreven konsertartist. Torhild Sivertsen & the Funky Family
Torhild SivertsenI 2007 er det 22 år siden hun startet som artist i Tomboy. De ga ut 4 album som totalt solgte cirka 300.000 i Norge. I 1992 dukket Torhild opp som en overraskelse med Notodden Blues Band på Notodden Blues festival, og dette utviklet seg til et samarbeid som dro med seg over 150 konserter og festivaler.
Som et utslag av Tomboy -suksessen, og suksessen med Notodden Blues Band, etablerte Torhild seg som en av de mest etterspurte artistene på eventmarkedet. Det finnes knapt et norsk firma som ikke har hatt Torhild på et eller flere av sine arrangementer.
I 2004 tok Torhild et skritt inn i en ny del av underholdningsbransjen. Hun ble engasjert som frontfigur i sommershowet ”80-tallet beat for bit” - En forestilling som gikk for fulle hus i Tønsberg og senere på Edderkoppen og Chat Noir.
Taiwo og Kehinde Karlsen
Tvillingbrødrene Taiwo og Kehinde Karlsen ble internasjonale stjerner i 1993 da ”Brothers” toppet listene med nummer 1 hiten ”Back in Black”. Singelen solgte raskt til gull. Debutalbumet ”Two for the Price of One” solgte over 20.000 kopier i Norge. Det ble også utgitt i Sverige, Danmark, og Japan. Brothers turnerte i Norge og Sverige i et år.
Taiwo og Kehinde nyter nå musikkindustrien utenfor rampelyset. For å utvikle seg som produsenter og låtskrivere har de samarbeidet med mange produsenter i Skandinavia. Taiwo og Kehinde produserer og skriver alt sammen.
Hjemmeside





